Elektrobicykle

Úvod k elektrobicyklom

 

Elektrobicykle sú skvelé! Naše bicykle Cannondale s elektrickou dopomocou robia váš život o kus ľahší. Vďaka nim môžete ísť rýchlejšie, prejdete dlhšiu vzdialenosť a získate nové zážitky. Ktorý model elektrobicykla si ale zvoliť? Ktorý typ motora je pre mňa vhodný? Ako ďaleko sa na e-biku môžem vydať? Odpovediam na tieto a mnohé ďalšie otázky sa venujeme v našom novom sprievodcovi elektrobicyklami.

 

DATA | //clanky/2022/moterra_neo | C22_Moterra_Neo_Beauty_MAT_3Q.jpg

  

Na čo elektrický bicykel slúži?
Jazda na elektrobicykli je podobná jazde na štandardnom bicykli. Vďaka elektrickej dopomoci vám však poskytne násobne väčší pôžitok z jazdy. Dôjdete ďalej a vyššie, môžete ísť rýchlejšie, jednoducho si svoju jazdu užijete oveľa viac. Jednoducho stačí aktivovať elektrickú dopomoc a máte tak ďalšiu výraznú porciu energie k dispozícii.

 

Výkon, ktorý vás dovezie až na samý vrchol

 

 

Kde môžem na elektrobicykli jazdiť?
Či už jazdíte mestom do práce, chcete si vychutnať svoju obľúbenú trasu, alebo túžite prekonávať nástrahy prírody, elektrobicykel vám pomôže vyťažiť úplné maximum z každej jazdy, na ktorú sa vydáte. Naše elektrobicykle sú vybavené tými najnovšími technológiami s cieľom ponúknuť vám čistý ničím nerušený pôžitok z jazdy.

V čom je elektrobicykel lepší?
Pokiaľ sa po dlhšej dobe vraciate k jazde na bicykli, chcete vyraziť na dlhšiu trasu, plánujete sa vzdať auta a namiesto toho šliapnuť do pedálov, alebo si chcete na svoje kolo naložiť batožinu, nastúpiť viac výškových metrov, jednoducho túžite po vyššom výkone, elektrobicykel je pre vás ideálnou voľbou. Je to také ľahké.

 

 

Môžete jazdiť s cieľom zlepšiť si svoju fyzickú kondíciu, môžete uraziť dlhšiu vzdialenosť a viezť so sebou viac vybavenia, môžete nechať auto doma a šetriť tak životné prostredie. Elektrobicykel ponúka výhody, vďaka ktorým si trúfnete na oveľa viac.

 

Choďte tam, kam potrebujete. Buďte tam, kde chcete byť.

 

 

Akým spôsobom sa elekrobicykel nabíja?
Nabíjanie je ľahké. Stačí iba prepojiť batériu so zdrojom a všetko sa deje automaticky. Naše elektrobicykle sa dodávajú so všetkým príslušenstvom pre štandardné nabíjanie doma aj v kancelárii. Každý typ bicykla je vybavený zodpovedajúcim typom batérie. Veľkosť batérie určuje dojazd na jedno nabitie a zodpovedá aj výkonu použitého motora. Naše batérie sú odnímateľné, ale pritom plne integrované do rámu bicykla. Kapacita batérie sa uvádza vo watthodinách (Wh).


Ako sa elektrobicykel ovláda?
Ovládanie elektrobicykla je ľahké a prirodzené. Stačí stlačiť PLAY a vyraziť. Zvoľte si úroveň dopomoci, šliapnite do pedálov a nechajte sa unášať s vetrom o závod. Všetky potrebné informácie o jazde sa vám zobrazia priamo na ovládacom paneli pred vami. Jednoduchšie to snáď už byť ani nemôže.

 

 

Navýšte svoj dojazd až na 160 km na jedno nabitie

 

Akú vzdialenosť urazíte na svojom elektrobicykli na jedno nabitie batérie závisí od mnohých faktorov. Úlohu tu hrá to, ako rýchlo šliapete, akú úroveň pomoci používate, koľko toho veziete alebo ako kopcovitý profil zdolávate. Je to rovnaké ako, keď šoférujete auto. Pokiaľ máte nohu neustále na pedáli, spotreba paliva prirodzene rastie.

 

 

Rovnako platí, že čím viac na svojom elektrobicykli využívate dopomoc, tým viac energie z batérie spotrebovávate. Nemusíte však mať obavy, dojazd našich elektrobicyklov je naozaj pôsobivý, dobíjanie je jednoduché a niektoré modely môžete navyše dovybaviť prídavnými akumulátormi, vďaka ktorým navýšite svoj dojazd až takmer na dvojnásobok.

 

DATA | //clanky/2022/moterra_neo | C22_Moterra_Neo_Beauty_MAT_3Q.jpg

  

 

S cieľom ponúknuť dokonalé elektrobicykle vyhovujúce všetkým jazdným štýlom sme naše osvedčené typy bicyklov vybavili tými najlepšími elektromotormi a batériovými systémami s predĺženým dojazdom. Nech už chcete jazdiť kdekoľvek, u nás si vždy vyberiete ten správny typ elektrobicykla.

Aby sme mohli starostlivo zvoliť to správne vybavenie pre konkrétny typ elektrobicykla, úzko spolupracujeme s poprednými svetovými výrobcami motorov Bosch, Shimano a Mahle. Nielenže sa vám pri jazde na elektrobicykloch Cannondale dostane prirodzeného pocitu slobody, zároveň zažijete prílev energie, ktorý ste doteraz nepoznali.

 

 

DATA | //clanky/2022/moterra_neo | C22_Moterra_Neo_Beauty_MAT_3Q.jpg

 

 

 

Technologie

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.