Habit

Habit je späť!
Presne tak. Náš najpredávanejší a najlepšie hodnotený trailový bike všetkých čias je späť a lepší ako kedykoľvek predtým. Vlastne by sa dalo povedať, že je dvakrát lepší, pretože Habit je teraz k dispozícii v dvoch konfiguráciách, Habit a Habit LT.

Jedna pre jazdcov, ktorí hľadajú ľahšiu a rýchlejšiu evolúciu modelu Habit, a druhá pre tých, ktorí sa s modelom Habit LT pustia do náročnejších a divších trailov.

 

Oba sú postavené na nádherne prepracovanom celokarbónovom alebo celohliníkovom ráme so špecifickou geometriou a kinematikou odpruženia pre každú veľkosť, vďaka čomu sú požadované vlastnosti bicykla zaručené bez ohľadu na výšku jazdca.

Bez ohľadu na to, ktorý materiál rámu si vyberiete, je nový Habit skonštruovaný tak, aby ste si na trailoch užili čo najviac zábavy.

 

 

Vyladená trailová geometria
Nový Habit predstavuje zlatú strednú cestu trailovej geometrie. Menší uhol hlavovej trubky 65,5° a strmší uhol sedlovej trubky 77,5°, približne o 2 cm väčší reach a kratšia sedlová trubka pre dlhšie zasunutie teleskopickej sedlovky a viac priestoru na manévrovanie.

Model Habit LT využíva rovnaký rám, ale je o niečo agresívnejší vďaka vyššiemu zdvihu vidlice. Uhol hlavovej trubky 64,7°, uhol sedlovej trubky 77°. Ideálny pre náročnejší terén a agresívnejšie jazdné a rýchlostné koncepty. Obidve konfigurácie majú rovnaké rozmery zadného tlmiča od oka k oku, len rozdielny zdvih tlmiča.

 

 

Proporcionálna konštrukcia a odpruženie
Proportional Response je naša komplexná filozofia konštrukcie špecifická pre veľkosť rámu. Naša posadnutosť N-tým stupňom, aby sme jazdcom naprieč veľkostným spektrom zabezpečili pocit z jazdy a výkon optimalizovaný práve pre nich.

S naším odpružením Proportional Response meníme jeho kinematiku podľa veľkosti na základe priemerného ťažiska jazdca, takže každý jazdec má rovnaké vyváženie bicykla pri brzdení, šlapaní a tlmení nerovností.

 

Pri geometrii Proportional Response je každý aspekt geometrie špecifický pre danú veľkosť, až po dĺžku reťazovej vzpery. Takže tak, ako s každou veľkosťou rastie reach, stack a veľkosť predného trojuholníka, rastie aj zadná časť, čím sa jazdec udržiava v ťažisku bicykla pre bezkonkurenčnú trakciu a ovládateľnosť.

Výsledkom je, že bicykle Habit a Habit LT pôsobia, akoby boli vyrobené na mieru, nech ste ktokoľvek. Nové karbónové modely dostali kompletnú úpravu Proportional Response s prispôsobenou geometriou a odpružením pre každú veľkosť. Nové hliníkové modely sú k dispozícii v 3 kinematikách. Model XS samozrejme dostane svoju vlastnú jedinečnú, keďže používa 27,5 kolesá vpredu aj vzadu. Modely vo veľkostiach S a M zdieľajú jednu kinematiku a ďalšia je spoločná pre veľkosti L a XL.

 

Ľahko si ho zamilujete
Habity sú vyrobené pre zábavu a sú osadené jednoduchými a ľahko použiteľnými komponentmi. Štandardné hlavové zloženie, stredové zloženie so závitom, štandardné uchytenie tlmičov a odpruženie s prehadzovačkou UDH. Ľahko použiteľné vnútorné vedenie bowdenov na karbónovej aj hliníkovej verzii. Na karbónových modeloch je súčasťou balenia priskrutkovaný nosič StrapRack a nosič na výbavu a náradie.

 

 

Správna výbava na traily
Model Habit je skonštruovaný ako rýchly a všestranný bicykel na trailovú zábavu. Zdvih 130/140 mm, horizontálne uloženie tlmičov, vidlice Pike alebo Recon, ľahké trailové kolesá a pneumatiky, 180 mm kotúče. Rýchly, ľahký, hravý a svižný.

Model Habit LT je stvorený pre drsnejšiu stránku trailového jazdenia. Zdvih 140/150 mm, tlmiče s expanznou nádržou, vidlica Lyrik, výkonné trailové kolesá a plášte, 200 mm kotúče. Vyrovnaný, rýchly, robustný a stabilný.

Technologie

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.