Bezpečnostný servisný zásah na bicykloch Cannondale s predstavcom OPI

O značke / Novinky / Bezpečnostný servisný zásah na bicykloch Cannondale s predstavcom OPI
Spoločnosť Cycling Sports Group, majiteľ značky Cannondale, zvoláva k bezpečnostnému servisnému zákroku majiteľov všetkých bicyklov vybavených predstavcom a stĺpikom radenia OPI.

Tento servisný zásah sa týka všetkých bicyklov modelových ročníkov 2011 až 2015 s vidlicou Lefty, ktoré sú týmto predstavcem osadené. Ide o modely Cannondale Flash, F-Si, F4, F5, F29, Lexi, RZ, Scalpel a Trigger. 

Predstavec OPI je rozpoznateľný tým, že nemá uťahovacie skrutky k stĺpiku radenia. Logo OPI je vytlačené na tomto predstavci diagonálne čiernymi písmenami.  

Behom pravidelného testovania bolo zistené, že spojenie medzi stĺpikom radenia OPI a hornej časti hlavovej trubky môže spôsobiť nadmerné namáhanie stĺpika predstavca a korunky vidlice a znížiť tak ich životnosť. Do súčasnej doby však nebolo hlásené žiadne prasknutie, či zranenie z nej vyplývajúce.

Predajcovia značky Cannondale budú vybavení špeciálnymi servisnými kitmi, ktoré posilnia spojenie v namáhanej oblasti. Všetci majitelia dotknutých bicyklov by sa mali dostaviť do miesta, kde bicykel zakúpili. Predajca bicykla prevedie kontrolu namáhaných oblastí, vymení skrutky v korunke vidlice a zosilňujúcu vložku stĺpika predstavca. Tento servisný zásah je zadarmo. 

DATA | /clanky/recall | vlozka-predstavce-sirka.jpg

Zoznam predajcov značky Cannondale je k dispozícii na techto stránkách v sekcii Predajcovia.

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.