Cannondale Factory Racing Team – video highlights 2019

O značke / Novinky / Cannondale Factory Racing Team – video highlights 2019
Cannondale Factory Racing Team - ešte jedno krátke ohliadnutie za minulým rokom.

Jazdci tímu Cannondale Factory sa už sústredene pripravujú na tohtoročnú závodnú sezónu, ktorú vo štvrtok odštartujú etapovým závodomTankwa Trek. Ešte pred tým, než sa pretekárský kolotoč plne roztočí, tím posiela do sveta krátke video mapujúci významné okamihy minulej sezóny.

Čo stojí za úspechom najúspešnejšieho XC tímu minuloročnej sezóny? Aké to je byť neustále na cestách? Aké vzťahy panujú medzi jednotlivými jazdcami? Na tieto témy sa postupne vyjadrujú jazdci tímu Manuel FumicHerique Avancini a Maxime Marotte.

"Ingredienciou výkonnosti je mať okolo seba kvalitný tím. Tí všetci, čo sú s nami na palube, sú super a je radosť s nimi pracovať. Je to jeden z hlavných dôvodov, prečo sa nám tak darí," poukazuje Manuel na kvality tímu. "Čo sa mňa týka, strašne sa mi páči, ako sa rozrastáme, a ako to celé prispieva k už tak skvelej atmosfére."

Na tému cestovanie Manuel dodáva: "Cestovanie krížom krážom svetom je úžasná skúsenosť. Stretávame sa s mnohými skvelými ľuďmi a počas roka precestujeme veľa miest a rôznych krajín. Chcem povedať, sme takmer 180 až 200 dní v roku na cestách. "

"Ja verím, že domov tvoria hlavne to, čím sa obklopíte. Počas celého roka som prežil veľa krásnych momentov, prešiel mnohými ťažkými chvíľami. To čo mi to dáva, ta najviac pozitívna vec - to sú všetci tí ľudia, ktorí ma obklopujú." Doceňuje Henrique zázemie tímu.

DATA | //clanky/2020/cfrt | ave_foto_1250_1.jpg

Aj cez všetky svoje vlaňajšie úspechy Henrique zostáva oboma nohami na zemi: "Nikdy som sám seba nepovažoval za niekoho s talentom. Vždy som si bol vedomý a stále som, že sa nemôžem porovnávať s tými najväčšími talentami tohto športu. Pevne ale verím, a to sa snažím aj na trati, že som schopný s nimi pretekať. "

Ako sa pozerá na svojho brazílskeho kolegu Manuel? "Je jednoduché súdiť niekoho len podľa výsledkov. Myslím si však, že je oveľa dôležitejšie pozerať sa na jazdca ako celistvú osobnosť. Rovnako tak aj pre šport, dobrý charakter je prínosnejšie než len týpek, čo zbiera výsledky. , Avans 'má oboje. Je to borec, ktorý má vynikajúce výsledky, je výraznou osobnosťou a tým správnym ambasádorom pre horskú cyklistiku. "

DATA | //clanky/2020/cfrt | max_foto_1250.jpg

Maxime sa stal pevnou súčasťou tímu veľmi rýchlo. "Keď sa na neho pozriete z vonku, je to jeden z najviac celistvých jazdcov. Predtým, než sme sa poznali, hovoril som si, že je to jeden z najtalentovanejších jazdcov. Keď som ho potom spoznal bližšie, uvidel som, ako veľmi dokázal rozvinúť svoj talent. On má určitú dávku talentu v každej oblasti a to sa snažia rozvinúť na maximum," hovorí o francúzskom jazdcovi Henrique. Manuel k tomu dodáva: "Max je pre mňa niečo ako perfekcionista, a to vo všetkom čo robí. Začína to jeho bikom, jeho tréningom, jeho výživou. Venuje pozornosť každému detailu. Moc dobre sám vie, čo je potrebné k tomu, aby mohol pretekať na tej najvyššej úrovni."

Henrique hovorí o svojom parťákovi s veľkou dávkou rešpektu: "Vnútri tímu sme spoločne takým ideálnym mixom. Keď sa pozriem na, Maniho ', on je človek, keď sa práve nedarí, ktorý čaká na tú správnu chvíľu, alebo si k tomu okamihu vypracuje a verí, že to nakoniec vyjde. A potom to dokáže. On je jazdcom, ktorý je schopný zajtra zažiariť a vyhrať svetový pohár. Je pre mňa ohromnou inšpiráciou. "

"S našimi rôznymi štýlmi a prístupy je náš tím komplexný. Navzájom sa spoločne obohacujeme. Myslím, že to je presne to, čo nás tak zbližuje." Doplňuje navyše Henrique.

DATA | //clanky/2020/cfrt | manu_foto_1250.jpg

"Som naozaj rád za to, že, Max získal svoj olympijský lístok do Tokia. A tiež ma veľmi teší, že 'Ava' vystúpil na stupne víťazov v celkovom poradí svetového pohára," uzatvára zhrnutie minuloročnej sezóny Manuel.

Vo štvrtok 6. februára tím štartuje na etapovom závode Tankwa Trek v Južnej Afrike. Celý tím môžete bližšie sledovať na ich FB profile alebo na stránkach Cannondale.

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.