Ďalšie dva modely Scalpel odhalené

O značke / Novinky / Ďalšie dva modely Scalpel odhalené
Predstavujeme nový Scalpel Hi-Mod Ultimate a Scalpel Carbon LTD.

Je to už celých štrnásť dní, čo nový model Scalpel rozvíril vody medzi celoodpruženým biky. Celkovo bolo predstavené 11 modelov, odhalené však iba 9 z nich. Teraz nastal čas pochváliť sa skvostom celej produktovej rady Scalpel Hi-Mod Ultimate a tiež najvyššiu verzií radu Carbon nesúci označenie Scalpel Carbon LTD.

DATA | //clanky/2020/novy_scalpel | ScalpelSi_Frame_1250.jpg

Toto má na svedomí SRAM

Asi vás napadne otázka, prečo bolo predstavenie pozdržané zrovna u týchto konkrétnych dvoch modelov. Odpoveď je jednoduchá: čakalo sa na celoplošné odtajnenie noviniek SRAM. Americký výrobca komponentov SRAM včera vo 4 hodiny popoludní naprieč celým svetom odhalil novo prepracované rýchlostné sady XX1 Eagle, X01 Eagle a GX Eagle. Práve osadenie novými komponenty SRAM je to, čo obaja novo predstavenej modely Scalpel spája.

Scalpel Carbon LTD

Limetková-čierna verzia nového modelu Scalpel predstavuje zároveň najvyššie postavený model radu, ktorého základným stavebným kameňom je BalisTec Carbon. Označenie Carbon vo svojom názve nesú aj ďalšie komponenty ako sú kľuky Truvativ Stylo, ráfiky HollowGram 25, riadidlá Cannondale 1 Flat či sedlovka Cannondale 2.

DATA | //clanky/2020/novy_scalpel | Scalpel_Crb_LTD_1250.jpg

To, čo však robí nový model Scalpel Carbon LTD ešte novším je osadenie zbrusu novú 12tirychlostní sadou SRAM GX Eagle. Vďaka jej na 520% rozšírenému rýchlostnému rozsahu budete teraz schopní zdolať akékoľvek stúpania v akomkoľvek teréne.

Scalpel Hi-Mod Ultimate 

Na úplnom vrchole celej produktovej rady Scalpel stojí klenot Scalpel Hi-Mod Ultimate. Jeho elegantný čierny vzhľad s lesknúcimi sa medenými detaily nenechá asi nikoho chladným.

Tento výnimočný model sa chváli tým najvyšším dostupným osadením. V tomto prípade sa nebavíme o karbónu ale superkarbonu, ktorého označenie Hi-Mod nesie aj názov tohto modelu. Z karbónu je vyrobená aj najpevnejšia odpružená vidlica sveta Lefty Ocho Carbon so zdvihom 100 mm. Rovnakým zdvihom disponuje aj jej partner do nepohody Fox Float DPS Factory EVOL v korešpondujúce medenej úprave.

 

DATA | //clanky/2020/novy_scalpel | Scalpel_HM_Ultimate_1250.jpg

Náznak medené nesú aj luxusné karbónové ráfiky ENVE M525 Carbon. Finálny lesk celej zostave dodáva nová včera predstavená elektronická 12tirychlostní sada SRAM XX1 Eagle AXS v neopozerané měděnkové povrchovej úprave. Toto kolo si iste celkom právom zaslúžia stáť na samom vrchole!

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.