EF - nové tváre, osvedčená výbava

O značke / Novinky / EF - nové tváre, osvedčená výbava
Tím Education First Pro Cycling zahájil závodnú sezónu

Austrálsky etapový závod Tour Down Under v nedeľu zdvihol svoju oponu a EF Pro Cycling vyrazil na 1,7km okruh v centre Adelaide posilnený o nové tváre. Pre rok 2020 tak tímové portfólio sčíta celkovo 30 jazdcov reprezentujúci 17 národností.

DATA | /clanky/2020 | EF_jersey_1250.jpg

Novú posilou a zároveň aj omladením tímu sú minuloroční úspešní triadvacítkari Američan Nielson Powless a Nor Kristoffer Halvorsen spolu s benjamínkom Belgičanom Jensom Keukeleirem a Nemcom Jonasom Rutsch. Poďme si ich bližšie predstaviť.

DATA | /clanky/2020 | EF_nove_tvare_hlavni_1250px.jpg

Nielson Powless prestúpil z tímu Lotto-Jumbo, kde sa okrem iného podieľal aj na minuloročnom víťazstve Primoža Rogliča na španielskej Vuelte. Medzi jeho úspechy patrí pódiové umiestnenie na 'Tour de Pologne' a Majstrovstve US. Neilsonove športové predpoklady sú zakódované v jeho génoch. Jeho matka absolvovala Olympijský maratón v roku 1992 a jeho otec má na svojom konte niekoľkonásobné pokorenie Ironmana.

Kristoffer Halvorsen, bývalý majster sveta U23, prešiel do EF z tímu Ineos. Kristofer je nádejným šprintérom, na ktorého sa v tíme vsádza. Jeho šprintérske ambície vyhrať etapu majú sľúbenú podporu tak zo radov nováčikov tak aj pôvodných jazdcov tímu.

Jens Keukeleire je Belgickým špecialistom na klasiky, ktoré doslova vyrástol na kockách. Zúročenie jeho skúseností počas šprintérskych záverov v Austrálii je v plnom očakávaní. Jeho prvý zárez na Grand Tour má podobu etapového víťazstva na Vuelte 2016.

Jonas Rutsch je síce úplným zelenáčom profipelotonu, ale o svojich kvalitách už presvedčil. Medzi jeho minuloročné úspechy patrí víťazstvo na Kattekoers, belgickom jednodňovom klaní pre jazdcov do 23, a piate miesto v kategórii U23 na Tour of Flanders (Ronde van Vlaanderen).

Vybavením tímu EF, ktorého kľúčovým prvkom je vlani prepracovaný aero model Cannondale SuperSix EVO, je aj súčasne najrýchlejší rámová sada na svete Cannondale SystemSix Hi-MOD.

DATA | /clanky/2020 | EF_bike_1250.jpg

Výraznou zmenou oproti minulému roku je pestré farebné prevedenie rámov. Podareným oživením je dizajn ružovej a tmavo modré zebry prevzaté od výrobca cyklooblečenia Ralpha, ktorý je mediálnym partnerom tímu. Tím tohto roku vozí elektrickú sadu Shimano Dure-Ace Di2, ktorá je doplnená o kľuky Cannondale Hollowgram SiSL2 s powermetrom Power2Max.

To ako si tím Education First Pro Cycling aktuálne vedie môžete sledovať na stránkach tímu, FB či Instagramu.

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.