Korunný princ

O značke / Novinky / Korunný princ
Charlie Aldridge z CFR získal na svojom Cannondale Scalpel titul majstra sveta U23 XCO.

Skalpel pokračuje vo svojej vláde a domáci hrdina sa stáva vládcom: Charlie Aldridge vyhráva majstrovstvá sveta U23 XCO.

Ak by myšlienky na svetové zlato nestačili, možno to spôsobili neúnavní fanúšikovia. Možno to spôsobil Scalpel. Možno to bolo vzrušenie z pretekov svetovej úrovne v domácom prostredí. Alebo to možno bolo jednoducho tým, že Charlie Aldridge vyhral majstrovstvá sveta U23 XCO, pretože je rýchly. Veľmi rýchly.

Nech to bolo akokoľvek, 22-ročný Škót mal jednoducho skvelý deň. Od začiatku bol vo vedúcej skupine a zdalo sa, že nemá veľké problémy odpovedať na útoky Adriana Boichisa z Francúzska a Daria Lilla zo Švajčiarska, ktorí spolu s Aldridgeom obsadili pódium. Táto trojica bojovala prvých 6 kôl pretekov, ale v 7. kole sa Aldridge odtrhol a na hlavnom stúpaní celej trate si vybudoval náskok na Bochisa a Lilla, ktorý sa potom už len zväčšoval.

Manažér tímu Cannondale Factory Racing Manuel Fumic (ktorý je sám držiteľom titulu majstra sveta v kategórii U23) vedel, že tento moment príde.

"Víťazstvo na Majstrovstvách sveta v jeho krajine, pred očami jeho rodiny, priateľov a fanúšikov, bolo jedným z Charlieho hlavných cieľov pre túto sezónu," povedal Fumic. "To, že získal titul, je jedným z míľnikov v jeho kariére. A toto je pre neho len začiatok."

"Charlie predviedol pred domácim publikom nevídaný výkon. Bol to zodpovedný výkon od mladého chlapca, ktorý miluje jazdu na bicykli," povedal Phil Dixon, športový riaditeľ Cannondale Factory Racing.

"Stále nemôžem vstrebať ten pocit," zhodnotil Aldridge tento deň. "Fanúšikovia boli úžasní. Dlho sme na tom pracovali, všetko do seba perfektne zapadlo, úžasné."

Titul v kategórii mužov do 23 rokov je ďalším veľkým úspechom Cannondale Factory Racing a Cannondale Scalpel na tohtoročných majstrovstvách sveta po tom, čo Mona Mitterwallnerová získala titul majsterky sveta v maratóne a Scalpely obsadil kompletné pódium.