Lefty Ocho 120 - často kladené otázky

O značke / Novinky / Lefty Ocho 120 - často kladené otázky
Ojedinelý vzhľad vidlice Cannondale Lefty Ocho so sebou prináša mnohé mýty a nezodpovedané otázky. My sa dnes budeme venovať osvetlenie tých najčastejších z nich. Konkrétne sa zameriame na novinku Cannondale Lefty Ocho 120, ktorou je osadený náš nový model Cannondale Scalpel Carbon SE LTD Lefty.

DATA | //clanky/2021/faq_lefty_ocho_120 | C_Lefty_Ocho_120_Carbon_1.jpg

Môžem si upraviť nastavenie zdvihu na Lefty Ocho 120?

Áno, u vidlíc Lefty Ocho 120 je možné znížiť zdvih na hodnotu 110 mm. Tento servisný úkon je však potrebné zveriť do rúk odborného servisu.

Môžem u svojej existujúce vidlice Lefty Ocho navýšiť zdvih na 120 mm?

Nie, táto úprava nie je možná. Konštrukcia vidlice Lefty Ocho 120 je úplne odlišná. Pre navýšenie zdvihu bolo najmä nutné zvýšiť pevnosť vonkajšej nohy a spojenie so stĺpikom vidlice. Rovnako tak sa líšia aj vnútorná pružiaca jednotka, ktorá nie je kompatibilná so zdvihom 100 mm.

DATA | //clanky/2018/Lefty | Lefty-detail-7.jpg

Je vidlica Lefty Ocho 120 dostupná v hliníkovej aj karbónové verzii?

Vidlica Lefty Ocho 120 je vyrábaná iba v karbónové verzii.

Môžem vidlicu Lefty Ocho 120 zakúpiť samostatne?

Áno, vidlicu Lefty Ocho 120 bude možné zakúpiť aj ako samostatný komponent. Vidlica Lefty Ocho 120 by mala byť dostupná v priebehu pár mesiacov.

Je možné vidlicou Lefty Ocho 120 osadiť aj iné rámy ako Cannondale?

Áno, vidlica Lefty Ocho 120 je kompatibilná aj s mnohými rámami iných značiek. Predpokladom je však kónická hlavová trubka s rozmermi 1 1/8 "a 1 1,5". Rovnako je potrebné počítať s prepletením predného kolesa na náboj Lefty 60.

DATA | //clanky/2021/faq_lefty_ocho_120 | Lefty_Ocho_120_front_1.jpg

Ako zložité je uvoľnenie predného kolesa z vidlice Lefty Ocho 120?

Uvoľnenie predného kolesa u Lefty Ocho 120 je veľmi rýchle a jednoduché. Potrebujete len 5mm imbusový kľúč. Kľúčovým krokom je odobratia adaptéra strmeňa.

Je nutné pri výmene plášťa, či oprave defektu, vyňať predné koleso z vidlice Lefty Ocho 120?

Jednonohá konštrukcia vidlice Lefty Ocho 120 ponúka voľný prístup k celému obvodu plášťa a duše. Pre opravu defektu je tak vyňatie predného kolesa z vidlice úplne zbytočné.

DATA | //clanky/2021/faq_lefty_ocho_120 | C21_Scalpel-SE_LTD_Lefty_Beauty_On-White_0127_1.jpg

Aká je maximálna priechodnosť plášťa u Lefty Ocho 120?

Maximálna odporúčaná bezpečná priechodnosť plášťa u vidlica Lefty Ocho 120 je 2.4 ".

Môžem si na Lefty Ocho 120 nainštalovať diaľkové zamykanie zo riadidlá?

Vidlica Lefty Ocho 120 je štandardne dodávaná so zamykaním na korunke vidlice. Toto zamykanie je však možné zameniť za diaľkový lockout z riadidlá. Zámenu zvládne ktorýkoľvek autorizovaný servis Lefty.

S akými veľkosťami kotúčov je vidlica Lefty Ocho 120 kompatibilna?

Vidlica Lefty Ocho 120 je štandardne vybavená odnímateľným adaptérom, ktorý je určený pre 180mm kotúče. Pridaním adaptéra pro 203mm verziu je možné osadiť predné koleso kotúčom s priemerom 203 mm.

DATA | //clanky/2018/Lefty | Lefty-detail-6.jpg

Keďže je ľavá strana náboja Lefty viac namáhaná, potrebuje viac servisné pozornosti?

S týmito fyzikálnymi zákonmi už konštruktéri počítali. Náboj Lefty je kónusového tvaru a je na ľavej strane vybavený ložiskom s väčším priemerom. Tento prístup zabezpečuje rovnomerné rozloženie síl a vďaka tomu zodpovedajú servisné intervaly tým, aké poznáme u bežných nábojov.

Je treba vidlicu Lefty Ocho 120 resetovať, tak ako tomu bolo u predchádzajúcich modelov Lefty?

Pri využívaní plného zdvihu sa vnútorné ložiská Deta Cage samy resetujú do správnej pozície. Avšak manuálny reset vidlice Lefty ocho 120 je odporúčaný každých 50 jazdných hodín. Tento reset je jednoduchý a vykonáva sa úplným vypustením vzduchu zo vzduchovej komory a opätovným zasunutím vnútorné nohy do plného zdvihu a späť. Proces je potrebné zopakovať najmenej trikrát až do chvíle, kedy vnútorná noha chodí vo svojom plnom rozsahu (zdvihu).

DATA | //clanky/2018/Lefty | Lefty-detail-1.jpg

Je nutné Lefty Ocho 120 resetovať aj keď pravidelne využívam plného zdvihu?

Pokiaľ na svojej Lefty Ocho 120 využívate plného zdvihu počas jazdy, ložiská Delta Cage nemajú tendenciu migrovať. Z toho dôvodu nie je ich reset nutný. Z dôvodu prevencie však tento pravidelný reset aj napriek tomu odporúčame.

Aký servis vidlica Lefty Ocho 120 vyžaduje?

Rovnako ako je tomu u všetkých tlmičov a vidlíc aj Lefty Ocho 120 vyžaduje pravidelný servis, ktorý sa odvíja od jazdných hodín. Dodržaním servisných intervalov predídete poškodeniu jednotlivých komponentov vidlice.

  • 50 jazdných hodín - manuálny reset vidlice
  • 100 jazdných hodín - ročný servis u autorizovaného servisného centra Cannondale (servis vzduchové patróny, revízie tlmacej patróny)
  • 200 jazdných hodín - každé dve jazdné sezóny servis u autorizovaného servisného centra Cannondale (prestavba teleskopu, servis vzduchové patróny, servis tlmacej patróny)

DATA | //clanky/2021/faq_lefty_ocho_120 | Lefty_Ocho_120mm_parts.jpg

Komu môžem zveriť odborný servis vidlice Lefty Ocho 120?

Pravidelný servis svojej Lefty Ocho 120 si sprostredkujte prostredníctvom predajca, u ktorého ste svoj produkt zakúpili.

 

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.