Magnus Cort víťazom 10. etapy TdF

O značke / Novinky / Magnus Cort víťazom 10. etapy TdF
Magnus Cort Nielsen tento rok predvádza na Tour de France skutočne úctyhodný výkon. Ten včera navyše podčiarkol dokonale načasovaným šprintom, ktorý mu vyniesol víťazstvo 10. etapy.

S ohľadom na to, že Magnus počas prvého týždňa Tour strávil celkom 535 km v úniku a od druhej etapy viezol bodkovaný dres vrchára, je jeho etapové víťazstvo prekvapením aj pre neho samotného.

„Je to neuveriteľné. Nemôžem uveriť tomu, čo sa práve stalo," povedal Magnus na najvyššej priečke pódia.

DATA | //clanky/2022/magnus_stage_10_win | Magnus_wins_stage_10.jpg

Po nepokojnom boji o pozície pri zjazdu z Morzine sa Magnus dostal do úniku, ktorý viedol cez vrchol druhého stúpania, Col de Jamblaz. Skupina, ktorej bol súčasťou aj jeho tímový kolega z EF Education-Easy Post Alberto Bettiol, si rýchlo vybudovala dostatočný náskok pred prenasledujúcim pelotónom. Keď skupina dorazila do údolia pod záverečným stúpaním na Mégeve, Alberto sa pustil do aktívneho útoku. Zatiaľ čo nútil ostatných v skupine odrážať jeho útok, Magnus si išiel svoje konštantné tempo.

DATA | //clanky/2022/magnus_stage_10_win | Magnus_wins_1.jpg

"V tom stúpaní som išiel dlho na svojom limite," povedal Magnus v cieli. "Našťastie tu bol Bettiol. Bol veľmi silný a išiel čelo. To mi umožnilo zostať v sedle a trochu sa pošetriť. V posledných kilometroch som skupinu párkrát takmer stratil, ale zrazu to bolo zase pohromade a ja som tam bol stále s nimi."

„V duchu som si povedal, že táto etapa je moja. Musel som ju mať, nech to stojí, čo to stojí," podelil sa Magnus o myšlienky počas, ktoré mal počas posledného stúpania.

DATA | //clanky/2022/magnus_stage_10_win | Magnus_Cort_Nielsen.jpg

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.