Mona Mitterwallner Majsterka sveta v XCM 2023

O značke / Novinky / Mona Mitterwallner Majsterka sveta v XCM 2023
Členka tímu Cannondale Factory Racing Mona Mitterwallner získala titul Majsterky sveta v maratóne 2023 v elite kategórii žien! Navyše, všetky tri pódiové umiestnenia obsadil Cannondale Scalpel, na druhom mieste skončila Candice Lill z Juhoafrickej republiky a na treťom nemecká Adelheid Morath.

 

Podmienky boli síce náročné a blatisté, ale cieľ bol jasný - ukázať všetkým chrbát a nechať ich ďaleko za sebou. Mona Mitterwallnerová túto úlohu splnila a vďaka tomu sa stala majsterkou sveta v cross-country maratóne na rok 2023 v elitnej kategórii žien.

Dvadsaťjedenročná rakúska šampiónka v XC vie, aké to je podávať heroické výkony (vyhrala už svoje druhé majstrovstvá sveta) a nepriaznivé škótske počasie tomu dodalo ďalší stupeň náročnosti.

 

 

V ceste jej však nemohla stáť ani klzká trať, ani talentované súperky. V tretej časti jednodňových pretekov to Mona rozhodla. Zabrala a oddelila sa od vedúcej skupiny, ktorú viedla takmer od začiatku pretekov. Na konci stokilometrového preteku mala Mona takmer minútový náskok na svoju najbližšiu prenasledovateľku.

 

 

"Je úžasné byť pri tom, keď sa Mona stala majsterkou sveta a splnila si svoj sen," povedal po jej víťazstve Phil Dixon, športový riaditeľ Cannondale Factory Racing. "Pre mňa osobne je veľkou cťou spolupracovať s Monou a celým tímom Cannondale Factory Racing. Stanoviť si plán a dotiahnuť ho do úspešného konca je skvelý výsledok."

 

 

"Dúhový dres symbolizuje všetky tie hodiny bolesti, premýšľania, tréningu, sĺz, samoty... a radosti," povedala Mona po tom, ako vstrebala svoj úspech. A manažér tímu Cannondale Factory Racing Manuel Fumic len dodáva:  "Ideme oslavovať!" 

 

 

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.