Mona ovládla Andoru

O značke / Novinky / Mona ovládla Andoru
Ďalšie blatisté preteky. Ďalšia dominancia Scalpela. A prvé víťazstvo Mony Mitterwallner v elitnej kategórii cross-country.

 

Pre Monu to boli známe podmienky: vysoká nadmorská výška, rad pohárových víťazov okolo nej na štarte a temné mraky, ktoré hrozili totálnym premočením celej trate. Veľmi sa to podobalo na Majstrovstvá sveta v maratóne, ktoré vyhrala pred niekoľkými týždňami.

V tomto prípade však s jedným veľkým rozdielom: šancou vyhrať preteky Svetového pohára v elitnej kategórii. Svetový pohár je jedným z najprestížnejších sérií pretekov na horských bicykloch, kde štartujú len tí najlepší z najlepších. A víťazstvo vo Svetovom pohári je vstupenkou do histórie tohto športu. Mona sa presadila, ale víťazstvo vo Svetovom pohári jej vždy unikalo. Až doteraz.

 

 

Hneď po štartovom výstrele sa Mona predrala do čela pretekov. Mimoriadne disciplinovaná dvadsaťjedenročná pretekárka sa držala svojej stratégie: trpezlivosti. Je celkom možné, že mala dosť síl na to, aby hneď od štartu vypálila naplno, ale vyčkávala so svojím skalpelom LAB71 pripraveným na útok.

V treťom z piatich kôl, v ktorých sa držala na 3. mieste, sa Mona posunula na 2. miesto a predbehla aktuálnu majsterku sveta Pauline Ferrand-Prévotovú z Francúzska. A zrazu mala pred sebou už len švajčiarsku šampiónku Alessandru Keller.

 

 

Počas ďalšieho kola sa Mona držala zadného kolesa Alessandry Keller a vyčkávala. V jednom z rovinatejších úsekov prevzala iniciatívu a predbehla Švajčiarku. Keller nemala absolútne žiadne sily na to, aby zareagovala. Náskok Mony bol okamžitý a neustále sa zvyšoval.

V čase, keď prešla cieľovou čiarou, mala Mona 33-sekundový náskok pred Alessandrou Keller, ktorá obsadila druhé miesto, a Pauline Ferrand-Prévot na treťom mieste. Nová víťazka pretekov Svetového pohára Mona Mitterwallner sa niekoľkokrát obzrela za seba, keď sa blížila k cieľovej čiare, a plácala si s fanúšikmi, až napokon preťala cieľovú čiaru. Ruky jej vystrelili dohora, dych sa jej zatajil a emócie lietali.

"Predviedla výkon svetovej úrovne," povedal Phil Dixon, športový riaditeľ Cannondale Factory Racing, "predviedla perfektne načasovaný útok a získala svoje prvé víťazstvo vo Svetovom pohári. Bravo!"

 

 

"Konečne sa všetko zišlo," vydýchla si Mona v cieli, "a to je všetko, čo mám teraz na mysli. Neviem, či plačem od radosti alebo od bolesti, ktorú som cítila posledné dve kolá. Absolútne som sa tlačila na hranicu svojich možností. Myslel som len na všetky pochybnosti, na všetku tú tvrdú prácu a bolesť, ktorou som si prešla za posledných niekoľko mesiacov."

"Obrovská vďaka patrí celému tímu, značke Cannondale, mojej rodine a všetkým ľuďom, ktorí za mnou stoja a veria mi," povedala Mona.

Ďakujeme ti, Mona, a gratulujeme! A tešíme sa na ďalšie zážitky.

 

 

 

 

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.