Náš nový Scalpel valcuje konkurenciu

O značke / Novinky / Náš nový Scalpel valcuje konkurenciu
Sarah Moore, bývalá XC pretekárka, si v nedávnom teste vzala do parády celkom štyri závodne orientovanej XC biky. Medzi danými modelmi samozrejme nemohla chýbať ani najsilnejšia zbraň z nášho cross-country arzenálu Scalpel Hi-MOD Ultimate.

DATA | //clanky/2020/pinkbike_test | Sarah_Moore_testin_on_Pinkbike.jpg

V rámci Field Testu na MTB portáli Pinkbike prešli všetky testované biky hneď niekoľkými testami. Najvyššia váhu však priložili redaktori výsledkom zo série jázd v reálnych terénnych podmienkach, ktoré sa zhostila Sarah Moore. A čo na nový model Scalpel povedala?

Sarah Moore a jej dojmy z nového modelu Scalpel

"Aj napriek výstredné Lefty Ocho ma Cannondale Scalpel nielen prekvapil, ale stal sa aj mojím najobľúbenejším bikom. Nemôžem si pomôcť, ale stále to vyzerá divne, keď sa vidím vo videu a na fotkách s touto ojedinelou vidlicou. Avšak vďaka skvelému výkonu počas celého testovacieho obdobia ma to neodradí od toho, aby som Scalpel označila za svoju najvyššie postavenou voľbu. Trakcia pri stúpaní bola výnimočná a v zjazdoch som mala pocit, že mám pod sebou viac než len 100 mm zdvihu. Scalpel takisto dosiahol najrýchlejšieho času na meranom okruhu. To nie je vôbec zlý."


"Scalpel je novou generáciou závodných cross-country bikov, ktorá je navrhnutá pre stále technickejší trate svetového pohára. Ten strnulý, grobiansky pocit pri výjazdoch, ktorý často cross-country biku priraďujeme, pri modeli Scalpel rozhodne nezažijete. To znamená, že si môžete v pokoja zostať v sedle a stúpať nahor aj cez rozbitý terén a držať vami zvolenú stopu."

"Vo zjazdoch, kedy trail začne byť ešte drsnejšie, pracuje zadný systém odpruženia na výbornú. Jazda nebola zďaleka tak vysiľujúca ako na modeli Supercaliber s 60 mm zdvihu alebo na 100mm rivalovi Canyon Lux."

"Nový Scalpel je dôkazom, že bike nemusí byť pocitovo tvrdý na to, aby bol rýchly. Z toho jasne vyplýva, že Scalpel je skvelým bikom ako pre krátke XC vzdialenosti, tak i pre dlhé maratónskej trate."

Ako si nový Scalpel viedol medzi ostatnými kandidátmi?

Na samý záver testu Sarah spomína v teste dosiahnuté hodnoty nového modelu Scalpel v porovnaní s konkurenciou: "Toto bol ten najrýchlejší bike na okruhu a vo výjazdoch. O 5,75% rýchlejší ako druhý v poradí a o 3,4% rýchlejšie v technických výjazdoch. Vo zjazdoch zaostal o 0,3% za Specialized."

Test referencie

Vyhodnotenie testu Cannondale Scalpel Hi-MOD Ultimate nájdete na stránkach Pinkbike v článku Field Test: 2021 Cannondale Scalpel – Deceptively Fast. Záverečnému porovnanie a vyhodnotenie všetkých zúčastnených modelov sa venuje vyššie priložené video, ktoré tiež nájdete na stránkach portálu Pinkbike.

 

Foto: Margus Riga
Video: Jason Lucas, Cole Nelson, Max Barron

Prevzaté z www.pinkbike.com

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.