Podruhé v Les Gets

O značke / Novinky / Podruhé v Les Gets
Ako môžu byť preteky Svetového pohára XCO žien vzrušujúce a zároveň predvídateľné? Keď sa na štart postaví Mona Mitterwallner.

 

Predvídateľné, pretože dvadsaťjedenročná bikerka v takýchto pretekoch stabilne dominuje.

Ale zároveň aj vzrušujúce, najmä kvôli spôsobu, akým dominuje.

Zdalo sa, že vesmír sa tentoraz pokúsil zamiešať karty a postavil Mone do cesty trochu väčšiu výzvu. Zlé počasie a podmienky na trati zjavne nestačia na to, aby spomalili tento rakúsky fenomén alebo jej Scalpel LAB71. Svedčia o tom jej víťazstvá v blate v Andorre alebo niekoľko týždňov predtým na majstrovstvách sveta v maratóne v Škótsku. Zdá sa, že Mona jednoducho odolá všetkým živlom. Ako jej to teda sťažíme?

 

 

48 hodín pred štartom pretekov v cross-country skončila Mona šiesta v short tracku. Cieľovou čiarou prešla so silnými žalúdočnými kŕčmi, ktoré neprestávali ani na štarte pretekov XCO. Veľmi dobre však vedela, čo musí urobiť a snažila sa sústrediť na jednu jedinú úlohu - vyhrať ďalšie preteky Svetového pohára.

A to sa jej aj podarilo.

"Zdá sa, že moja hlava je silnejšia ako telo. A to mi dodalo veľa sebavedomia," dodala.

 

 

Krásny, suchý deň vo francúzskych Alpách poskytol ideálne podmienky na preteky. A Mona použila svoju klasickú pretekársku stratégiu - zachovať chladnú hlavu. Po trati sa pohybovala pokojne, postupovala v poradí, až kým sa nedostala do čela štartového poľa. Dokonca sa odpútala od úradujúcej majsterky sveta Pauline Ferrand-Prévot a Holanďanky Puck Pieterse. Táto trojica počas nasledujúcich kôl pomaly zvyšovala svoj náskok pred ostatnými. Napriek tomu to stále vyzeralo, že preteky môže vyhrať ktokoľvek.

Mona však ako dravá levica jednoducho čakala na svoju chvíľu. A tá prišla v treťom kole. V polovici výjazdu v lesnom úseku sa trať nakrátko rozdelila na dva paralelné úseky. A práve tu Mona vyštartovala na svojom Scalpeli LAB71. Kým sa trate opäť spojili, Mona si už vybudovala náskok. Pieterse aj Ferrand-Prévot toto už mali zažité, ale aj tak boli zmätené. Mona bola v priebehu niekoľkých sekúnd preč.

Do cieľa zajazdila najrýchlejšie kolo dňa a medzi ňou a striebornou Pieterse bol obrovský 38-sekundový náskok. Čo je stále o päť sekúnd viac ako náskok, ktorý mala na posledných pretekoch v Andorre, kde získala svoje prvé víťazstvo medzi elitou.

 

 

Predvídateľné, ale stále vzrušujúce.

Keď po prejazde cieľovou čiarou zdvihla nad hlavu svoj Scalpel, ani si nikto nemyslel, že jej bolo počas celých pretekov zle.

"Po short tracku som sa necítila dobre," priznala Mona po víťazstve. " Išla do toho naplno... ale regenerácia nebola zrovna najlepšia. Ale ako som povedala, bol to hlavne boj v mojej hlave a ten som vyhrala. Emócie som dala nabok a sústredila som sa na výkon."

"Zdá sa, že moja hlava je silnejšia ako telo. A to mi dodalo veľa sebavedomia," dodala.

 

  

 

 

 

 

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.