Predstavujeme nový Scalpel 2021

O značke / Novinky / Predstavujeme nový Scalpel 2021
Nový Scalpel opätovne navyšuje latku a píše nové dejiny v oblasti celoodpružených XC bicyklov.

DATA | //clanky/2020/novy_scalpel | Scalpel_HM_1_1250.jpg

Pripraviť! Pozor! Štart!

Dámy a páni, predstavujeme Vám zcela novu generáciu legendárneho modelu Scalpel!

Vďaka prelomovému systému odpruženia, agresívne geometrii a nízkej hmotnosti môžu teraz jazdci vyraziť zo štartovej čiary s istotou neprekonateľné trakcie, nadštandardnou efektivitou a plnou kontrolou nad svojím bikom.

Nový Scalpel prichádza nielen vo výkonnostne orientovaných verzii pre XC trate Svetového pohára, ale aj vo verzii spĺňajúce nároky trailových jázd a vysokohorské zábavy.

DATA | //clanky/2020/novy_scalpel | Scalpel_Beauty_OnBlack_1250.jpg

FlexPivot & Proportional Response

Nový Scalpel je jedným z najľahších celoodpružených horských bicyklov na súčasnom trhu. Nízka hmotnosť však zďaleka nie je to jediné, čo vám nový Scalpel ponúkne. Kľúčovým rysom, ktorý novému modelu zaisťuje až neuveriteľné vlastnosti, je prepracovaný systém odpruženia nazvaný Cannondale FlexPivot. Patentované karbónové vzpery zastupujú funkciu Horst link čapu, ale bez nežiaduceho navýšenia hmotnosti. Ďalšie implementované vylepšenia predstavuje technológie Proportional Response, ktorá myslí na individuálnu optimalizáciu jednotlivých veľkostí rámu. Zatiaľ čo sú ostatní výrobcovia nútení obetovať drahocenné gramy, FlexPivot nestavia na kompromisoch a ponúka jazdné zážitky s ultraľahkou konštrukciou, neuveriteľnou trakciou, akceleráciou a nadštandardnou ovládateľnosťou.

DATA | //clanky/2020/novy_scalpel | FlexPivot_1250.jpg

Geometria Cannondale OutFront

S hmotnosťou rámu ľahko nad 1900 g (vrátane tlmiča) je nový Scalpel vôbec najľahší celoodpružený MTB rám, ktorý bol kedy vyrobený. Asymetrická zadná stavba Ai ponúka priestupnosť pre plášte v šírke až 2.25" pri zachovaní krátkej zadnej stavby pre okamžitý záber a obratnosť. Progresívna geometria zaznamenala položenie hlavovej trubky a napriamenie sedlovej trubky. V kombinácii s vidlicou Lefty, ktorá disponuje extra dlhým offsetom, je dosiahnuto najpokročilejší geometrie OutFront, ktoré jazdci ponúka ešte viac istoty a stability pri súčasnom zachovaní potrebnej ovládateľnosti a mrštnosti.

DATA | //clanky/2020/novy_scalpel | ScalpelSi_Frame_1250.jpg

Cannondale Scalpel SE

Pre potreby maratónskych jazdcov je tu verzia Scalpel SE, ktorá od modelu Scalpel preberá všetky jeho top jazdné schopnosti a navyšuje ich na 120 mm zdvihu (vpredu i vzadu). Uhol hlavovej trubky sa tak posúva ešte ďalej. Veľkoobjemové 29 "plášte a teleskopická sedlovka univerzálnosť modelu s príponou SE len podčiarkujú. Scalpel SE je tak ideálnou voľbou pre jazdcov, ktorí túžia po super-ľahkom trailovom biku.

DATA | //clanky/2020/novy_scalpel | ShockPivot_1250.jpg

Cannondale StashKit

Aj keď  tu hlavnu pozornosť upútava prepracovaná geometria rámu, nemožno tiež opomenúť úložný priestor Stash Kit, ktorý je integrovaný do spodnej rámovej trubky v oblasti uchytenia košíka na fľašu. Súčasťou Stash Kitu je sada na opravu bezdušových plášťov Dynaplug, multiklíč Fabric 8 v 1 a držiak na CO2 bombičku.

DATA | //clanky/2020/novy_scalpel | StashKit_1250.jpg

Nový Scalpel je ponúkaný v celkom ôsmich modelových verziách, vrátane verzie Scalpel SE a dámskych variantov Scalpel Carbon 2 Women a Scalpel Carbon SE Women. Pánske modely zahŕňajú veľkosti S, M, L a XL, zatiaľ čo ponuka dámskych modelov číta veľkosti S, M a L. Všetky veľkosti prichádzajú na 29 "kolesách.

Nové modely Scalpel a Scalpel SE žiadajte u svojho najbližšieho predajca.

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.