Rodina Cannondale Factory Racing sa rozrastá

O značke / Novinky / Rodina Cannondale Factory Racing sa rozrastá
Po nadmieru úspešnej sezóne 2020 sa už píše ďalšia kapitola tímu Cannondale Factory Racing!

Súčasne najviac bodovaného jazdca planéty v rebríčku UCI Henrique Avanciniho a jeho tímového kolegu Manuela Fumica dopĺňajú dve nové mená - mladý dánsky jazdec Simon Andreassen a Juhoafričan Alan Hatherly.

Obaja jazdci už demonštrovali svoje kvality v minulom roku, keď Simon ukázal svoju nadvládu v elitnej kategórii na Svetovom pohári v XCO a Alan si vyšiel svoje prvé pódiové umiestnenie medzi elitou.

DATA | //clanky/2021/novi_jezdci_cfr21 | Alan_and_Simon_SA.jpg

Teraz, po dvojtýždňovom spoločnom tímovom kempe, už môžeme potvrdiť to, že celý tím CFR je naladený na rovnakú vlnu a nemôže sa dočkať prvých závodných príležitostí 2021!

Ako komentuje novú posilu tímu najvyššie postavený jazdec rebríčka UCI Henrique Avancini?

"Je skvelé mať vedľa seba mladých jazdcov s takým talentom a pevnú vôľu tvrdo na sebe pracovať. Vďaka ich talentu a Cannondale Factory Racing know-how majú chalani všetky potrebné nástroje na to, aby sa z nich stali významné osobnosti cyklistiky. Náš tím si už za tie roky vyvinul vynikajúci systém, ako s jazdcami pracovať. Verím, že to Alanovi a Simonovi poskytne to najlepšie prostredie pre ich rozvoj. Obaja veľmi dobre vedia, čo si každé víťazstvo žiada. Obaja nám už ukázali, ako byť rýchli. Teraz je to o tom naučiť sa, ako byť konzistentný a vybudovať si solídnu kariéru. Oni sú sviežim prínosom a pevne verím, že sa z nich stanú profesionáli, ktorí vedia, čo táto práca zahrnuje. Budúcnosť tímu vyzerá skvele!"

A aké sú dojmy samotných jazdcov?

Alan Hatherly

"To, že v nasledujúcej sezóne môžem voziť farby Cannondale je sen, ktorý sa stal skutočnosťou. Táto nová príležitosť byť po boku tak silných jazdcov prevýšila všetky moje očakávania. Už teraz sa nemôžem dočkať, až sezóna začne a ja vyrazím do závodov na novom bicykli s veľkými ambíciami pre rok 2021. Mám pocit istoty, že sa posunu smerom nahor a veľa nového sa naučím, čo je naozaj vzrušujúci. "

DATA | //clanky/2021/novi_jezdci_cfr21 | Alan_SA.jpg

Simon Andreassen

"Sú to pocity vzrušenia a úcty k tomu, že sa stávam súčasťou tímu Cannondale Factory Racing. Bola to jedna z mnohých predlôh, ktorá absolútne prekonala moje očakávania. Ide o kompletne nový prístup. To som pocítil najmä potom, čo som absolvoval prvý tímový kemp a videl s akou profesionalitou tím pracuje a ako moc zábavné to zároveň dokáže byť."

DATA | //clanky/2021/novi_jezdci_cfr21 | Simon_SA.jpg

Mimochodom, Simon sa vôbec prvýkrát chystá hájiť farby Cannondale už v sobotu 9. januára na Majstrovstvách Dánska v cyklokrose.

DATA | //clanky/2021/novi_jezdci_cfr21 | Alan_and_Simon.jpg

Život okolo tímu môžete sledovať na našom instagramovém profile alebo priamo o profiloch jednotlivých jazdcov.

Foto: Jean Pierre Jacobs

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.