Tím EF Pro Cycling si prežil svoj perfektný týždeň na Tour Colombia

O značke / Novinky / Tím EF Pro Cycling si prežil svoj perfektný týždeň na Tour Colombia
Na etapovom závode Tour Colombia nemohol tím EF dosiahnuť väčšie úspechy.

Počas minulého týždňa tím Education First Pro Cycling dominoval na Tour Colombia v troch etapách, získal ocenenie najlepšieho tímu, Sergio Higuita dosiahol celkového víťazstva a získal ocenenie najlepšieho mladíka. Rigoberto Urán navyše po zranení v minulej sezóne vstúpil úspešne do sezóny. A k tomu všetkému tím kompletne obsadil všetky pódiová miesta celkového poradia!

DATA | //clanky/2020/ef_colombia_win | EF_team_podium_pose_hlavni.jpg

"Minulý rok som jazdil v Európe za iný tím, ale sníval som o tom, že by som jedného dňa mohol pretekať pred svojím domácim publikom. V minulom roku sa mi o tom, že by som vyhral tejto preteky mohlo len zdať. Teraz je to úžasný pocit zúročiť všetku tú ťažkú prácu, ktorú tím počas týždňa odviedol," zveril sa so svojimi dojmami Sergio Higuita.

DATA | //clanky/2020/ef_colombia_win | EF_Higuita_selfie_hlavni.jpg

Celé toto dráma sa odohralo v krajine, ktorá s otvorenou náručou a bez rozdielu víta všetky medzinárodnej skupiny tímov a prežíva cyklistické preteky tak, ako by to bola samotná Tour de France.

"Bol to úžasný týždeň. To, ako sa závod vyvíjal a spôsob, akým pre nás celý tím vytrvalo pracoval, bol fenomenálny," povedal Dani Martínez, víťaz záverečnej etapy. "Ani neviem, ako by som dostatočne vyjadril svoje poďakovanie svojim kolegom Rigovi, Tejayovi a Lawsonovi. Je to parádny vstup do sezóny a o to väčší zážitok, že ide o moju domovskú krajinu," dodal Dani.

DATA | //clanky/2020/ef_colombia_win | EF_Higuita_hlavni.jpg

V celkovej klasifikácii skončil Martínez druhý a ekvádorský Jonathan Klever Caicedo dokončil závod na treťom mieste. Skutočnosť, ktorá celej veci ešte pridáva na hodnote je aj úvodné víťazstvo v tímovej časovke, ktoré vydláždilo cestu k celkovému víťazstvu. Spoločne sa tak mohol radovať aj zvyšok tímu za oceánom na spoločnom sústredení v španielskej Girone.

DATA | //clanky/2020/ef_colombia_win | EF_Higuita_and_fans_hlavni.jpg

"To, čo sme dnes videli, bolo neuveriteľné. Neuveriteľná tímová práca, neuveriteľné úsilie jazdcov. Som naozaj šťastný, že Dani vyhral etapu a Sergio berie celkové víťazstvo," reagoval na úspechy tímu generálny riaditeľ Jonathan Vaughters EF z tímového tábora. "Celý ten týždeň sme sledovali inštinktívny a veľmi pôsobivý závod."

DATA | //clanky/2020/ef_colombia_win | EF_fans_hlavni.jpg

Rigo, do toho. Z Paipa hurá do sveta!

"V našom tíme máme troch Kolumbijčanov, ktorí musia byť pyšní pretekať pred domácim davom. Je až prekvapujúce, koľko podpory sa dostalo aj mňa," povedal Tejay van Garderen. "Nie som Kolumbijčan, ale oni v sebe majú takú vášeň pre cyklistiku, že sa dostáva úžasného povzbudenia komukoľvek, kto tam preteká."

Viac sa o aktuálnych aktivitách tímu dozviete na ich stánkách a FB profilu.

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.